Екскурзије

За ученике првог разреда дводневна екскурзија

Релација путовања: ОБРЕНОВАЦ-КЛАДОВО-ОБРЕНОВАЦ

1.ДАН Полазак аутобуса испред СКЦ Обреновац у 6 часова. Вожња до Смедерева. Разгледање Смедеревске тврђаве. Наставак путовања до Пожаревца. Посета галерији слика Милене Павловић Барили. Затим обилазак Римског утврђења Виминацијум. Наставак пута до Кладова и смештај у хотел ,,Ђердап“. Вечера, дискотека, ноћење.

2.ДАН Доручак. После доручка обилазак ХЕ ,,Ђердап“. Повратак у хотел. Ручак. Наставак путовања кроз Ђердапску клисуру до Лепенског вира и облазак. Обилазак Голубачког града, a након тога повратак кући.

Смештај у Кладову.

За ученике другог разреда дводневна екскурзија

Релација путовања: ОБРЕНОВАЦ-ЗЛАТАР-ОБРЕНОВАЦ

1. ДАН: Полазак аутобуса испред СКЦ Обреновац у 06.00 часова. Вожња аутопутем ,,Милош Велики“ према Овчарско-Кабларској клисури, познат и као српска Света Гора због великог броја манастира који су ту подигнути.  Обилазак  Овчар Бање и посета манастиру Благовештење из XV века у којем је својевремено као искушеник боравио и патријарх Павле. Наставак пута према Дрвенграду, посета цркве посвећене Светом Сави, шетња, гледање филма  у биоскопу ,,Стенли Кјубрик’’, посета  библиотеци ,,Меша Селимовић“. У касним поподневним часовима долазак групе на Златар - планину познату по изузетним природним карактеристикама : зеленим ливадама, бистрим језерима и чистом ваздуху. Смештај у хотел ,,Панорама“. Вечера, дискотека, ноћење.

2. ДАН: Доручак. Након доручка одлазак до специјалног резервата природе Увац. Резерват природе Увац је заштићено природно добро са јединственим природним богатствима од којих се посебно издаваја кањон реке Увац са својим притокама  и станиште Белоглавог супа. Наставак пута до Пријепоља. Обилазак Народног музеја. Наставак пута до Манастира Милешева. Након обиласка повратак у хотел на ручак. Напуштање хотела и наставак пута према Златибору. Обилазак Златибора. Повратак у Обреновац.

Смештај на Златару.

За ученике трећег разреда тродневна екскурзија

Релација путовања: ОБРЕНОВАЦ-ТРЕБИЊЕ-ВИШЕГРАД- ОБРЕНОВАЦ

1. ДАН: Полазак аутобуса испред СКЦ Обреновац у 05.00 часова. Вожња новим аутопутем ,,Милош Велики“, затим ибарском магистралом, наставак пута ка Вишеграду, обилазак Вишеграда, Андрић града, а затим наставак пута ка Требињу. Смешта у хотел ,,Леотар“. Разгледање Требиња. Вечера, дискотека, ноћење.

2. ДАН: Доручак. После доручка одлазак до манастира Тврдош, обилазак, у повратку обилазак Херцеговачке Грачанице. Повратак у хотел. Слободно поподне у Требињу за обилазак Требиња, одмор испод платана. Вечера, дискотека, ноћење.

3. ДАН: Доручак. После доручка полазак ка Србији, краћи обилазак Тјентишта, затим манастира Добрун. Повратак у Србију и одмор на Златибору. Повратак у Обреновац.

Смештај у Требињу.

За ученике четвртог разреда петодневна екскурзија

Релација путовања :

ОБРЕНОВАЦ-ПРАГ-ОБРЕНОВАЦ

1. ДАН: Полазак аутобуса испред СКЦ Обреновац у 05.00 часова. Уз краће одморе долазак у  Праг у вечерњим часовима. Смештај у хотел. Вечера. Ноћење.

У случају да се изузетно касно дође у Праг, а хотел не може да пружи ту услугу због             прекорачења времена, постоји могућност замене вечере за ручак.

2. ДАН: Након доручка одлазак на разгледање града: Храдчани (прашки дворац са Катедралом Св. Вита и капелом Св.Венцеслава, базилика Св.Ђорђа, Лорета, Златна уличка…), прелазак Влтаве Карловим мостом, задржавање на мосту код Старе Куле, након преласка моста одлазак до споменика Карлу IV. Долазак на централни градски трг Староместке намести… Слободно време за индивидуална разгледања. Долазак у хотел. Вечера, слободне активности. Ноћење.

3. ДАН: Доручак. Након доручка облазак покрајине Бохемије, обилазак Чешког Крумлова, у повратку свраћање у Чешке Будејовице. Повратак у Праг. Долазак у хотел. Вечера, вечерњи обилазак града. Ноћење.

4. ДАН: Након доручка полазак за градић Кутна Хора, разгледање. Повратак у Праг, факултативна вожња Влтавом. Слободно поподне у Прагу. Вечера, слободне активности. Ноћење.

5. ДАН: Доручак. Напуштање хотела и полазак за Обреновац до 07.00 часова. Краћи обилазак центра Братиславе. Повратак у Обреновац.

Термин извођења екскурзије је прва недеља у априлу 2020.год.

Сагласности за малолетне ученике за излазак из земље - оверава се код нотара!

Путовање малолетних лица преко границе

По важећем Закону о путним исправама Републике Србије, за малолетна лица захтев за издавање путне исправе подноси један од родитеља, уз писану сагласност другог родитеља, односно другог законског заступника или старатеља.

Приликом граничне провере малолетних лица, полицијски службеник посебну пажњу обраћа да ли малолетно лице путује само или у пратњи другог лица.

За прелазак државне границе малолетно лице, држављанин Републике Србије до навршене 16. године живота, када путује само или у пратњи другог лица које му није родитељ или законски заступник, мора поседовати оверену сагласност оба родитеља, ако заједнички врше родитељско право, или законског заступника.

Уколико граничним проверама приступи малолетно лице коме је за прелажење државне границе потребна законом прописана сагласност, а исту не поседује, полицијски службеник граничне полиције ће о томе одмах обавестити надлежну полицијску управу ради даљег поступања и предузимања мера из њихове надлежности.

Здравствени лист - оверава се код изабраног лекара

и потребан је за извођење екскурзија дужих од 2 дана!