Успешни ученици

Сара Стевановић

Сара Стевановић је школске 2015/2016. године матурирала у нашој гимназији и наставља школовање на Музичкој академији у Минхену (Композиција за филм и медије), одакле је послала ову лепу поруку на фејсбук групу за немачки језик са фотографијом сертификата о високо процењеном знању немачког језика које одговара Ц1 степену на шестостепеној скали језичке компетенције Заједничког европског референтног оквира за језике.

Превод Сарине поруке са немачког језика :

Драги, драги народе,

пише вам „ мезимче“ из Минхена.

„Када човек усмери сву своју пажњу и сву своју вољу ка одређеној ствари, онда ће и доћи до ње.“

Зато посветите време сновима. И молим вас немојте да одустајете.

Све је могуће и нема граница.

ДСХ-испит 2. степен (=Ц1 Заједничког европског референтног оквира за језике): положен (без похађања курса или додатног разреда након гимназије)

Још нешто: Срдачни поздрави са Октоберфеста! И пуно успеха у новој школској години!