Словенија-Цеље

Маја 2014. године злослутни облак надвио се над нашим градом. У тим тешким тренуцима многи су пружили помоћ и подршку, а међу њима и ученици и професори Прве гимназије у Цељу. Од тада па до дан-данас остварује се међународна сарадња ове две школе.

Двадесетпет ученика Гимназије у Обреновцу, у пратњи директора и пет професора, боравили су у Цељу од 20. до 23. априла 2017. године. Поред корисне сарадње у области образовања, иновација у настави, новог начина полагања матуре, присуствовало се и часовима редовне наставе. Домаћини су приредили концерт Мешовитог ђачког хора Прве гимназије и познате словеначке рок групе Мi2. Незаборавни су обиласци: Логорске долине, Замка цељских грофова, Музеја новије историје и Љубљане, као и срдачан пријем код градоначелника Цеља, господина Бојана Шрота.

У књизи пријатељства остаће забележени лепи утисци, дружење и успомене са овог путовања.

Следеће године узвратићемо гостопримство нашим драгим пријатељима и наставити да оплемењујемо ову сарадњу.

• ac120124
  • celjeljubljana_004